Din venn har blitt sendt en e-post om denne artikkelen.
Fosterhjemstjenesten i Arendal arrangerer Åpent Hus-kvelder en gang i måneden i hele 2010. Målet er å rekruttere nye fosterforeldre. 18. januar blir temaet PMTO i fosterhjem. Parent Management Training Oregon-modellen (PMTO) er et hjelpe- og veiledningstilbud til foreldre med barn med atferdsvansker.
Mysen skole har vært PALS-skole i to år. Onsdag 6. januar besøkte kommunalminister Liv Signe Navarsete skolen. Statsråden fikk møte elever og lærere, og opplevde hvordan skolen jobber med å øke elevenes sosiale kompetanse og redusere atferdsproblemer.
Skoleuroen i 2008 er sammenliknet med uroen i 1998 i en ny undersøkelse fra Atferdssenteret. Flere norske lærere har fått tilbake noe av autoriteten i klasserommene de siste årene.
Trebarnsmor Wenche Aannerød anbefaler foreldretreningskurs etter PMTO-metoden.
VG har fulgt MST-terapeut Hege Karlsen fra Multisystemisk terapi (MST)-teamet i Bodø og teamets arbeid med ungdommer som skulker, slår, stjeler, ruser seg og stikker av.
– Farsrollen er viktig for å hjelpe barn med atferdsvansker, sier forsker ved Atferdssenteret, John Kjøbli i et intervju med NRK Dagsrevyen.
Essendrops gate 3 Postboks 7053 Majorstuen 0306 Oslo Tlf: 23 20 58 00 Epost: post@nubu.no
Organisasjonsnummer: 985.638.187. Elektronisk faktura: Invoice.907386@vismabpo.no
Meld deg på vårt nyhetsbrev
Nettredaktør: Ida Viksveen Larsen. Ansvarlig redaktør: Kristine Amlund Hagen. ©2022 | Personvern